bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2015
  • wyświetleń: 3184

Zebrali już ponad 3000 podpisów

Już ponad 3000 osób podpisało się pod sprzeciwem "dla terenów przemysłowych w podgórskich rejonach Bielska-Białej". Społeczność lokalna Lipnika chce w ten sposób wymusić zmianę ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy.

Reklama

Zebranie Rady Osiedla Lipnik - 17.09.2015
Zebranie Rady Osiedla Lipnik - 17.09.2015 · fot. bielsko.info


- Bardzo dziękujemy za powszechne zaangażowanie w uświadomienie konsekwencji zapisów w planie pozwalającym na ulokowanie wśród zabudowy mieszkaniowej i w bezpośredniej bliskości gór, negatywnie oddziałujących na otoczenie inwestycji przemysłowych. Dziękujemy za dziesiątki list z podpisami dostarczanych do rady osiedla. Istotny jest fakt, że przeciwko zlokalizowaniu tu uciążliwego przemysłu mobilizują się również mieszkańcy Kóz, Hałcnowa i dalej sąsiadujące dzielnice - informują przedstawiciele Rady Osiedla Lipnik.

W związku z tym, że radni RM w Bielsku-Białej wszczęli postępowanie zmierzające do ustalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego, Rada Osiedla postanowiła przedłużyć okres zbierania poparcia pod petycją do 25 października.

Aby przyłączyć się do petycji można:
  • podpisać petycję w wersji elektronicznej na portalu petycje.pl,
  • pobrać petycję oraz listę poparcia dla wersji papierowej, wydrukować, podpisać i dostarczyć do członków Rady Osiedla Lipnik. Petycję można wrzucić do skrzynki RO (w holu na parterze domu kultury w Lipniku, ul Podgórna 29).


Planowane na 15 października spotkanie Rady Osiedla Lipnik zorganizowane jest w celu omówienia roboczych spraw dotyczących innych stref niż teren przemysłowy przy ul. Krakowskiej. - Temat strefy przemysłowej został przedstawiony na poprzednich zebraniach, w których uczestniczyli mieszkańcy, radni oraz przedstawiciele urzędu miejskiego. Stosowne działania są obecnie w toku, a o ich przebiegu i potencjalnych innych inicjatywach informujemy w poprzednich wiadomościach na stronie internetowej - tłumaczą członkowie RO Lipnik.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.