bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2015
  • wyświetleń: 1230

Ten problem wraca z każdą jesienią

Przed nami kolejny sezon grzewczy, Jak co roku Państwowa Straż Pożarna wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych rozpoczyna kampanię informacyjną "NIE dla czadu".

W ubiegłym sezonie grzewczym strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej wyjeżdżali aż 84 razy do pomiarów tlenku węgla. W wyniku tych zdarzeń czadem podtruło się 85 osób, w tym 27 dzieci.

Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa takich jak: niezaklejanie kratek wentylacyjnych, dbanie o dobry stan techniczny urządzeń znajdujących się w naszych domach, czy zakup i instalacja czujnika tlenku węgla pozwoli na to, aby nasze domy i mieszkania stały się bezpieczniejsze.

W obecnym sezonie grzewczym bielscy strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Bielsku-Białej przy ulicy Teodora Sixta. Zdarzenie miało miejsce minionej soboty. Kiedy strażacy weszli do mieszkania, wewnątrz panowało zadymienie, na prośbę lokatora wezwali pogotowie ratunkowe w celu przebadania jego oraz jego dwójki dzieci w wieku 2 miesiące oraz 3,5 roku . W mieszkaniu piętro niżej zastano palące się drewno w kominku. Strażacy wygasili kominek i zalecili wietrzenie pomieszczeń oraz nieużytkowanie kominka do czasu przeglądu przez osoby uprawnione.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.