Wiadomości
- 9 czerwca 2025
- wyświetleń: 1421
Rowerzysta z promilami zatrzymany na ulicy Bystrzańskiej w Bielsku-Białej
W czwartek (5.06) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego niepewny tor jazdy wzbudził ich podejrzenia. Badanie alkomatem potwierdziło, że 46-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi.
.jpg)
Za swoje lekkomyślne zachowanie rowerzysta otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Ta nieodpowiedzialna decyzja mogła mieć poważne konsekwencje, jednak na szczęście nie skończyła się tragicznie.
Przypominamy, że rower to również pojazd, a kierujący nim uczestniczy w ruchu drogowym na takich samych zasadach jak inni. Jazda po alkoholu, nawet na rowerze, jest niebezpieczna, niezgodna z przepisami i może prowadzić do poważnych wypadków. Alkohol wpływa na refleks, koordynację ruchową i ocenę sytuacji, a te są kluczowe, by bezpiecznie poruszać się po drodze.
Pamiętajmy by nie łączyć dwóch kółek z alkoholem.Sławomir KocurOficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej
ZOBACZ TAKŻE
Rowerzysta wpadł pod ciężarówkę w Lipniku. Miał dużo szczęścia
Rusza 13. edycja Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Do rozdysponowania ponad 10 mln zł
Gorący temat[FOTO] Ogromne utrudnienia na S-1! Samochód ciężarowy uderzył w barierki
Nowa karetka, respiratory i kamizelki ochronne dla ratowników. Powiat wsparł pogotowie na ponad 1,2 mln zł
Dachowanie po wymuszeniu i jazda bez uprawnień. Policja ujawnia szczegóły kraksy
Pięć tysięcy za bezkarność? Tyle pijany przestępca drogowy chciał wręczyć policjantom
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









