bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2015
  • 31 lipca 2015
  • wyświetleń: 10802

Poważna wpadka promocyjna miasta

Od kilku tygodni użytkowników Facebooka z Bielska-Białej bombarduje sponsorowany link do strony "Bielsko-Biała - miasto w górach". Witryna została stworzona przez Urząd Miejski na potrzeby promocji. Niestety nie obyło się bez poważnej wpadki, którą urzędnicy naprawili już na wniosek naszych czytelników.

miasto w górach
fot. miastowgorach.pl


Strona www.miastowgorach.pl skupia się na turystycznych walorach Bielska-Białej. Można na niej znaleźć odnośniki do informacji o szlakach górskich, bazie noclegowej czy wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Już pierwszym niedociągnięciem jest fakt, że wszystkie zakładki na witrynie przekierowują do innych stron - m.in. średnio przejrzystej strony Urzędu Miejskiego bądź miesięcznika "Pełna Kultura". I choć na ten mankament można by przymknąć oko, to pojawia się jeszcze jedna, bardziej rażąca kwestia. Zdjęcie główne przedstawiające widoki górskie nie zostało wykonane w Bielsku-Białej...

miasto w górach
Piękne widoki górskie, ale nie z Bielska-Białej... · fot. miastowgorach.pl


- Zdjęcie wykonał niejaki Pellinni, chyba tylko Google wie gdzie, ale na pewno nie jest to Bielsko-Biała. Strona dla mnie jest oszustwem, a osobiście jest mi trochę wstyd. Została wykonana w sposób, który mogę porównać jedynie do rozczarowania przy zakupie taniej podróby. Duży niesmak… i żal, takie piękne góry mamy - informuje Łukasz Szendzielarz, z DailyWeb.pl. Jakby tego było mało fotografia szybko została namierzona w serwisie fotolia.pl, w którym można kupić zdjęcia stockowe za dosłownie kilka złotych. Stronę internetową wykonała agencja marketingu internetowego Facead z Warszawy.

We wtorek otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Promocji Miasta na trzy pytania ws. strony internetowej www.miastowgorach.pl, która powstała na zlecenie tegoż wydziału. Publikujemy pełną treść odpowiedzi. Zgodnie z sugestią internautów zostało wymienione zdjęcie główne.

Pytania do Wydziału Promocji Miasta

bielsko.info: - Jaka była idea powstania strony internetowej?

Wydział Promocji Miasta: - Strona internetowa www.miastowgorach.pl powstała na zlecenie Wydziału Promocji Miasta w ramach realizacji kampanii promocyjnej pod hasłem „Miasto w górach”. Strona stanowi Landing Page dla kampanii. Istnienie strony ma na celu gromadzenie fanów i informowanie ich o konkretnym miejscu, w którym mogą znaleźć potrzebne informacje poprzez zamieszczenie na niej linków do stron. Utworzenie tego typu strony na potrzeby kampanii umożliwiło zastosowanie na niej koncepcji graficznej zbieżnej z grafiką kampanii promocyjnej oraz monitorowanie zachowań odbiorców kampanii.

Czy ktoś z Wydziału Promocji Miasta opiniował projekt strony internetowej? Jeśli tak, to dlaczego zaakceptowany został projekt strony wykonany na bazie zdjęć stockowych, które nie przedstawiają Bielska-Białej?

Wygląd strony, w tym dobór zdjęć ma na celu przyciągnięcie uwagi odbiorcy, wzbudzenie zainteresowania a w konsekwencji zachęcenie do zapoznania się z informacją, do której kierują linki umieszczone na stronie. Strona prezentuje profesjonale zdjęcia zakupione w banku zdjęć oraz zdjęcie przedstawiające miasto wykonane na Rynku w Bielsku-Białej. Wykonawca strony miał w tej kwestii wolną rękę.

Obecnie kampania, która rozpoczęła się 14 lipca i potrwa do 15 grudnia 2015 r. znajduje się w fazie początkowej. Kampania od początku zakłada wnikliwą obserwację reakcji odbiorców na treści reklamowe oraz ich dynamiczne modyfikowanie na podstawie tych reakcji. Wychodząc naprzeciw uwagom zgłoszonym przez internautów zdecydowaliśmy się wymienić zdjęcie prezentujące panoramę górską o nieokreślonej lokalizacji na zdjęcie Beskidów.

Realizowana kampania jest nastawiona na wyniki w postaci dotarcia do jak największej liczby internautów i zachęcenie ich do przyjazdu do Bielska-Białej. Celowe wydaje się wstrzymanie się z oceną kampanii do momentu jej zakończenia.

Jaki był koszt wykonania strony internetowej "Bielsko-Biała - miasto w górach"?

Koszt wykonania strony internetowej wyniósł 2.460,00 zł brutto.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.