bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2015
  • wyświetleń: 2880

W ZGO postępują prace budowlane

Na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. trwa realizacja dwóch ważnych inwestycji związanych z hermetyzacją całego procesu kompostowania. Hermetyzacja bezpośrednio przełoży się na ograniczenie występowania uciążliwości zapachowych mających źródło w kompostown

rozbudowa ZGO
Prace budowlane na terenie ZGO Bielsko-Biała · fot. UM Bielsko-Biała


Przypominamy, że pierwsza inwestycja polega na budowie czterech dodatkowych bioreaktorów oraz na rozbudowie kompostowni o szczelną halę przyjęcia odpadów biodegradowalnych, w której nastąpi optymalne przygotowanie odpadów do procesu kompostowania. W tym przypadku roboty powinny zakończy się w listopadzie br.

Druga inwestycja dotyczy zabudowy istniejącego placu dojrzewania, magazynowania i obróbki końcowej kompostu/stabilizatu zamkniętą halą o pow. 3400 m2 wraz z systemem ujęcia i oczyszczania powietrza z jej wnętrza. Zakończenie prac w tym przypadku planowane jest na przełom września i października.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.