bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2015
  • wyświetleń: 9394

Trująca roślina rośnie przy hali

Barszcz Sosnowskiego - bardzo trująca roślina rośnie obok Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Informację otrzymaliśmy od naszego czytelnika na platformę "wyślij info".

Barszcz Sosnowskiego rośnie przy hali · fot. Arkadiusz Kowalczyk


Nasz czytelnik informuje, że barszcz Sosnowskiego rośnie tuż za ogrodzeniem terenu hali, ale liście i łodygi rośliny, które powodują oparzenia, wyrastają poza siatkę. W czasie upałów groźne są także uwalniane związki lotne - tzw. furanokumaryny, które unoszone w powietrzu osadzają się np. na skórze. Dlatego wystarczy przechodzić obok barszczu Sosnowskiego by doznać oparzeń.

- Najprawdopodobniej barszcz rośnie na terenie zielonym hali obok drogi dojazdowej i parkingu, a świadczą o tym wyschnięte pozostałości po ich skoszeniu. Na zdjęciach widać, że szybko odrastają i mają już kilkadziesiąt cm wysokości, a rozety liści mają już ponad 30 cm - informuje pan Arkadiusz.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.