bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2015
  • 16 lipca 2015
  • wyświetleń: 3560

Wyprawa na Fuji dla chorej Oliwki

Na co dzień sprawuje kontrolę nad Stadionem Miejskim w Bielsku-Białej, w wolnym czasie jest podróżnikiem. Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym na przełomie sierpnia i września organizuje wyprawę na górę Fuji w Japonii, której celem jest pomoc czteroletniej Oliwce chorej na nowotwór.

Oliwia Kuśmierska
4-letnia Oliwia Kuśmierska choruje na nowotwór. Aby być zdrowa potrzebuje kosztownej terapii. · fot. Fundacja Iskierka


Oliwia Kuśmierska z Rudy Śląskiej ma niespełna 5 lat, a już zdążyła bardzo wiele doświadczyć. Na początku 2015 roku trafiła do szpitala w swojej rodzinnej miejscowości z powodu wystąpienia anemii oraz utrzymującego się od kilku tygodni osłabienia organizmu. Wykonane wówczas badania dały podstawy do tego, by Oliwia trafiła na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala. Tam przeprowadzono kolejne, bardziej szczegółowe badania, które wykazały obecność guza jamy brzusznej-Neuroblastoma III stopnia.

Obecnie dziewczynka poddawana jest specjalistycznemu leczeniu, a w przyszłości planowany jest m.in. autoprzeszczep komórek macierzystych oraz radioterapia. Po zakończonym leczeniu w Polsce, istnieje możliwość jego kontynuacji za granicą, niestety ten rodzaj terapii nie jest finansowany przez NFZ. Rodzina dziewczynki musi sama uzbierać potrzebną kwotę, która szacowana jest na około 200.000 euro!

Fuji
Dariusz Pegza organizuje wyprawę na Fuji dla chorej Oliwki.


Choroba dziewczynki i trudna sytuacja finansowa jej rodziców skłoniła bielszczanina Dariusza Pegzę do zorganizowania pięcioosobowej wyprawy na górę Fuji w Japonii (3776 m n.p.m.). Podróżnicy wyruszą 30 sierpnia, a koniec eskapady przewidzieli 12 września. Celem wyprawy jest nagłośnienie potrzeby uzyskania pomocy finansowej dla czteroletniej Oliwii Kuśmierskiej.

- Wspólnie możemy pomóc rodzinie Oliwii uzbierać potrzebną kwotę. Każda, nawet najmniejsza suma zwiększa szanse dziewczynki na rozpoczęcia leczenia za granicą, które w jej przypadku jest niezbędne. W imieniu Oliwii i jej rodziny bardzo prosimy Państwa o pomoc - zachęcają wolontariusze Fundacji Iskierka.

Oliwia Kuśmierska
4-letnia Oliwia Kuśmierska choruje na nowotwór. Aby być zdrowa potrzebuje kosztownej terapii. · fot. Fundacja Iskierka


Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
72 1050 0099 6781 1000 1000 0456
1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy: „Oliwia Kuśmierska”

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.