bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3195

Dzieci otrzymały rowery od Arki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Fundacja ekologiczna ARKA przekazała kolejne rowery dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych. Rowery zostały zakupione dzięki sprzedanym surowcom w ramach wiosennej edycji akcji „Drzewko za surowce”, która od 2007 roku organizowana jest wspólnie z Centrum Handlowym Sarni Stok oraz leśnikami. Tym razem rowery trafiły do 8 dzieci z Bielska-Białej, laureatów konkursu Rower Pomaga.

Dzieci otrzymają rowery


Akcja "Rower Pomaga" polega na promocji komunikacji rowerowej. Na stronie www.rowerpomaga.pl jest licznik rowerowych kilometrów. Za każde wspólnie przejechane 5 tys. kilometrów dzięki sponsorom przekazywany jest dzieciom jeden wymarzony rower. Na stronie można także sprawdzić o ile ograniczona została emisja CO2 jadąc rowerem, a nie samochodem.

W akcji połączono tematykę ekologiczną z ważnym celem społecznym. Promowany jest rower jako zdrowy, przyjemny i ekologiczny środek transportu. A każdy uczestnik akcji wpisując swoje kilometry przejechane na rowerze przyczynia się do radości dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję (w ciągu godziny spalasz 300-600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie emituje spalin i hałasu, jak robią to samochody. Komunikacja rowerowa nie zabiera wielkiej przestrzeni, jak jezdnie i parkingi. Poruszając się rowerem często szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie. Rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne. Jazda na rowerze dodaje optymizmu. Ruch i wysiłek sprawia, że organizm wydziela endorfiny - tak zwane hormony szczęścia.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj