Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2015
  • 21 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2733

Szkoły uzbierały ponad 222 tys. zł

W kończącym się roku szkolnym 2014/2015 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 222 000 złotych, organizując zbiórki, kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi.

hospicjum
Szkoły uzbierały ponad 222 tys. złotych na budowę hospicjum · fot. Monika Zawadzka


Spotkanie podsumowujące akcję "Pola Nadziei" w poniedziałek 22 czerwca o godz. 12.30 w kościele NMP Królowej Polski (ul. NMP Królowej Polski 15). Wszystkie szkoły otrzymają podziękowania, a najlepsze - dyplomy i puchary. (W "Polach Nadziei" uczestniczy ponad 80 szkół z Bielska-Białej, powiatów: bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego.)

Podziękowania otrzymają również organizatorzy i uczestnicy 2. Sztafety Miłosierdzia, która o północy z 2 na 3 maja wyruszyła z Bielska-Białej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Biegacze w ciągu siedmiu godzin przebiegli 80 kilometrów, by wspólnie z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik przebyć jej ostatni odcinek i rozdać wśród pątników ponad pół tysiąca ulotek o hospicjum.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie także informacja o najnowszych działaniach związanych z uruchomieniem hospicjum oraz zdjęcia z jego wnętrza. Zmienia się wiele, m.in. dzięki śląskiemu oddziałowi stowarzyszenia "Joannici Dzieło Pomocy" w ostatnim czasie do hospicjum trafiło kolejnych 10 specjalistycznych łóżek oraz 40 materacy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.