bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3964

BBbike: nowych stacji nie będzie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Do 2017 roku, czyli do czasu zakończenia obowiązującej umowy na utrzymanie sytemu wypożyczalni BBbike, w mieście nie przybędzie ani jedna nowa stacja rowerowa!

rowery bbbike
Stacja wypożyczalni "BBbike" przy ul. Piastowskiej


W tym roku Urząd Miejski przeprowadził dwa przetargi na budowę kolejnych stacji Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych "BBbike". Pierwszy nie został rozstrzygnięty, gdyż wartość jedynej oferty, jaką nota bene złożyła firma, która zorganizowała w Bielsku-Białej system wypożyczalni, przekroczyła przeznaczoną na ten cel kwotę.

Drugi przetarg również został unieważniony. Firma Nextbike z Wrocławia zakwestionowała uczciwość zamówienia publicznego. Poszło o zapis zobowiązujący wykonawcę do zapewnienia kompatybilności nowych stacji ze starym systemem.

- Nie możemy robić czterech stacji, które będą działały w oddzielnym systemie. To mijałoby się z celem. Jedna z firm potraktowała zapis o kompatybilności stacji jako ograniczenie konkurencyjności, dlatego musimy się wstrzymać z przetargiem do czasu zakończenia umowy - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Umowa z firmą BikeU wygasa w 2017 roku. Podczas wyłaniania nowego administratora wypożyczalni rowerowych zostanie zorganizowany przetarg na budowę nowych stacji rowerowych. Ile ich powstanie? Na razie nikt nie potrafi tego określić. Urzędnicy podkreślają, że system cieszy się sporą popularnością i warto go sukcesywnie rozbudowywać.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj