Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3149

System wypożyczalni rowerów BBbike tylko do końca października

Działanie systemu wypożyczalni rowerów BBbike nie zostanie przedłużone. Władze miasta argumentują, że bielszczanie coraz mniej chętnie korzystają z ogólnodostępnych dwukołowców.

BBbike
System wypożyczalni rowerów BBbike pod znakiem zapytania · fot. BBbike.eu


Jak poinformował portal bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, miasto nie przewiduje kontynuacji działania systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich.

- Czteroletnia umowa na obsługę miejskich rowerów podpisana w roku 2019 i obowiązująca do końca bieżącego roku opiewała na 3 249 988 złotych. Oznacza to, że rocznie utrzymanie systemu kosztuje bielskich podatników ponad 800 tysięcy złotych. A wszystko to przy wciąż zmniejszającym się zainteresowaniu rowerami miejskimi - wyjaśnił przedstawiciel Ratusza.

Jak podał, "w tym momencie średnio każdy rower jest wypożyczany tylko 13 razy w miesiącu".

- I właśnie w związku z tym, a także ze względu na trudną sytuację budżetu miasta i konieczność szukania oszczędności zapadła decyzja o zawieszeniu funkcjonowania systemu. Oczywiście będziemy wciąż promować korzystanie z rowerów m.in. poprzez dalszą budowę i rozwój ścieżek rowerowych. Można bowiem domniemywać, że słabe zainteresowanie miejskimi rowerami wynika też m.in. z faktu, że coraz więcej bielszczan posiada własne jednoślady - podkreślił Tomasz Ficoń.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj