Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3283

Miasto razem z obrońcami zwierząt

W niedzielę obrońcy zwierząt zwracali uwagę na problem rozrywki cyrkowej z udziałem zwierząt. Miasto Bielsko-Biała przychyliło się do postulatu aktywistów, aby sukcesywnie odmawiać udostępniania terenów miejskich cyrkom, w których występują tresowane zwierzęta.

Happening "Cyrk BEZ Zwierząt" - 07.06.2015 · fot. Marek Jaworek


- Podczas akcji organizowanej na Rynku w Bielsku-Białej rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją do Kuratorium Oświaty w Katowicach, wraz z katowicką grupą Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Naszym postulatem jest wprowadzenie zakazu dystrybucji materiałów promocyjnych cyrków w śląskich placówkach oświatowych - mówi Alicja Czerwińska z Vege Inicjatywy.

W wyniku zbiórki podpisów pod petycją do prezydenta miasta Bielska-Białej, Aeroklubu Bielsko-Bialskiego i Miejskiego Zarządu Oświaty obrońcom zwierząt udało się uzyskać zapewnienie ze strony Urzędu Miasta: "Gmina Bielski-Biała odmawia udostępnienia swoich terenów cyrkom, w programie których są pokazy tresowanych zwierząt". Oznacza to, że na terenie miejskim takie cyrki nie będą mogły organizować występów.

- Jednak Aeroklub, czyli teren, na którym odbywają się pokazy cyrkowe w Bielsku-Białej, nie ustosunkował się w ogóle do naszego pisma, a Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej "nie posiada uprawnień do skierowania do szkół apleu, o którym mowa w ww. piśmie", ponieważ "poruszana w piśmie kwestia ma związek z działalnością dydaktyczno-wychowawczą, nad którą nadzór sprawuje kurator oświaty.". Dlatego też wystartowaliśmy z kolejną petycją do Kuratorium Oświaty w Katowicach - dodaje Alicja Czerwińska.

Więcej informacji o kampanii "Cyrk BEZ Zwierząt" można znaleźć na stronie Koalicji Cyrk BEZ Zwierząt, której grupa Vege Inicjatywa jest członkiem http://www.cyrkbezzwierzat.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.