bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 maja 2015
  • 28 maja 2015
  • wyświetleń: 4975

Miasto dofinansuje kompostowniki?

Prezydent Jacek Krywult przyznał, że w 2013 roku miasto popełniło błąd godząc się na brak limitu przyjmowania odpadów zielonych od mieszkańców Bielska-Białej. Nie zanosi się, żeby urzędnicy zwiększyli limit odbioru trawy. Prędzej mieszkańcy otrzymają dofinansowanie na ponowne zakładanie kompostowników.

kosze
fot. bielsko.info


- Otrzymuję coraz więcej sygnałów, że jeden worek na odpady zielone na miesiąc to za mało. Mam pytanie do pana prezydenta, czy zmierzamy w kierunku zwiększenia limitu odbioru trawy i odpadów zielonych od mieszkańców - mówił na majowej sesji przewodniczący Rady Miejskiej - Jarosław Klimaszewski.

Jacek Krywult zaznaczył, że ograniczenie odbioru odpadów zielonych ma na celu wyeliminowanie odoru, który wydzielał się z przeciążonej instalacji w Zakładzie Gospodarki Odpadami. - Priorytetem dla nas było i jest, żeby mieszkańcom całego miasta, szczególnie Lipnika i Straconki, nie fundować tych złych zapachów. Ograniczyliśmy limit odbioru trawy, jest parcie w drugą stronę. Musimy się na coś zdecydować - stwierdził prezydent.

Część odpadów zielonych, które z Bielska-Białej miała odbierać biogazownia w Kostkowicach, pozostaje w naszym mieście. - Mamy odbiorcę, ale na czyste odpady zielone. Instytut w Kostkowicach nie chce przyjmować naszych "zielonych", bo niemalże w każdym worku są zanieczyszczenia. I tu apel do mieszkańców o poprawne segregowanie - dodał Jacek Krywult.

Gospodarz miasta przyznał, że w 2013 roku Urząd Miejski popełnił błąd godząc się na brak limitu przyjmowania odpadów zielonych od mieszkańców Bielska-Białej. - To był nasz błąd. Wszyscy się uczymy. Jeżeli trzeba będzie to jesteśmy w stanie współfinansować ponowne zakładanie kompostowników - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.