bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 maja 2015
  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 4966

Sąsiedzi ZGO mają problem - wideo

Odór nie jest już głównym problemem bezpośrednich sąsiadów Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Mieszkańcy drogi dojazdowej do wysypiska skarżą się teraz na zanieczyszczenia oraz szkody, które powstają w wyniku dużego natężenia pojazdów ciężarowych.Przy drodze dojazdowej do Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej mieści się jeden dom. Mieszkańcy zdają sobie sprawę z nie najlepszej lokalizacji nieruchomości, jednak - jak sami mówią - chcą prowadzić w miarę normalne życie. Nie ułatwia im w tym spory ruch pojazdów ciężarowych pod oknami.

- Ze śmieciarek, które przejeżdżają przez próg zwalniający, wysypują się odpady. Teraz doszły jeszcze pojazdy dowożące materiały na budowę. Zdarza się tak, że na ulicę wylewa się beton. ZGO nie ma profesjonalnego sprzętu do sprzątania tej drogi. Panowie tłumaczą, że SITA dostała dyspozycję sprzątania ulicy, jednak do dzisiaj nie widziałem, żeby to robili - żali się Paweł Sołtysik.

Joanna Siwek z Zakładu Gospodarki Odpadami tłumaczy, że progi zwalniające zostały zamontowane na prośbę mieszkańców. - To spowodowało, że ze śmieciarek, które przez nie przejeżdżają, czasem wysypie się niewielka ilość odpadów. Jak tylko się o tym dowiadujemy to od razu wysyłamy pracownika do pozbierania śmieci. Wysłaliśmy również informację do Urzędu Miejskiego, żeby drogę włączono do harmonogramu sprzątania, co również zostało zrobione. Wiemy, że problem istnieje, ale staramy się zrobić wszystko, żeby go zażegnać - mówi Joanna Siwek.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.