bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 2097

Święto bezpieczeństwa drogowego

Za nami:

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Urzędem Miejskim organizuje XXII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które odbędą się w dniach 30-31 maja.

Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa
Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa · fot. UM Bielsko-Biała


Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego już od wielu lat podejmuje szereg działań i przedsięwzięć w celu poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jedną z najskuteczniejszych form oddziaływania na stan świadomości uczestników ruchu drogowego jest edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wpajanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i kreowanie właściwych postaw uczestników tego ruchu może mieć różne formy.

Impreza ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w całości poświęcona jest tematyce podnoszenia poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem społecznym, gdyż łączy wartości merytoryczne z dobrą zabawą i rekreacją w pięknym plenerze bielskich Błoni.

Uroczyste otwarcie XXII Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego przez Prezydenta Miasta oraz przez Prezes Zarządu Fundacji odbędzie się 30 maja o godz. 13.00 na placu Ratuszowym, skąd barwny korowód uczestników wyruszy ulicami miasta. O godz. 14.00 rozpocznie się blok atrakcyjnych imprez edukacyjno-sportowych na Błoniach.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.