bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 maja 2015
  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 8708

TV: Robert czeka na wsparcie

Za nami:

W Bielsku-Białej ruszyła akcja Bielsko-Białe Anioły. Jej celem jest pomoc potrzebującym. W piątek 29 maja o godzinie 17.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz Roberta Orzechowskiego.Koncert obejmuje dwie części: w pierwszej widzowie zobaczą spektakl pt. "Calineczka", z kolei w drugiej części wystąpią bielscy artyści: Aicha z zespołem Magija, Astea z Decami, Tomasz Madzia, Riferton, Run Forest i Dred jako DJ-e, Aleksandra Faryna "Kratka" i Izabela Iskierka, Aleksander Kruczek, Kalina Halama, Sabina Bielańska i inni.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na opłacenie rehabilitacji Roberta. Bilety można nabyć u Aichy Słoniec, Aleksandry Mrzyk-Sylwestrzak oraz u artystów zaangażowanych w akcję.Robert 6 lat temu uległ wypadkowi, wskutek którego został częściowo sparaliżowany. Aktualnie, dzięki rehabilitacji, niestety niesystematycznej, jest w stanie poruszać się samodzielnie za pomocą chodzika. Mimo to, jego ogólny stan zdrowia nie pozwala na swobodne radzenie sobie w zwykłych czynnościach życiowych. Odpowiednia rehabilitacja, na którą musi czekać aż trzy lata, postawiłaby Roberta częściowo na nogi i ułatwiłaby mu start.

Robert wraz ze swoją siostrą bliźniaczką byli wychowankami domu dziecka. Od najmłodszych lat życie ich nie oszczędzało. Po wypadku chłopak przebywał w domu opieki społecznej, ponieważ trudne warunki mieszkaniowe jego siostry (matki czworga dzieci) nie pozwalały na podjęcie opieki nad bratem. Aktualnie miasto udostępniło im większe lokum i po kilku latach znów są razem. Choć stan mieszkania daje wiele do życzenia, to dla kochającej siostry najważniejsze jest teraz zdrowie brata i bliskość, którą nareszcie mogą się cieszyć.

Niestety rodzeństwa nie stać na sfinansowanie prywatnej rehabilitacji, która jest niezbędna, aby ten młody człowiek mógł normalnie żyć. Zakład Rehabilitacji w Czernichowie podarował Robertowi 5 dni bezpłatnej opieki, organizatorzy zbierają na rehabilitację o jeden dzień dłużej.


Bielsko-Białe Anioły


Komitet organizacyjny koncertu tworzą: Małgorzata Zarębska - prezes Stowarzyszenia Niezależni.BB, Aleksandra Mrzyk-Sylwestrzak - prezes Stowarzyszenia Protalent, wokalistka Aisza, Ewa Nehrebecka - właściciel kawiarni "Bazyliszek". Honorowymi patronami tej inicjatywy są poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska oraz poseł na Sejm Stanisław Szwed.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.