bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 maja 2015
  • wyświetleń: 1842

Wiosenna zbiórka makulatury

Od poniedziałku do niedzieli (4-10 maja) potrwa wiosenna zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Zbiórka odbędzie się w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W pasażu hipermarketu będzie można zobaczyć też wystawę "Pomóż ratować zwierzęta".

Klub Gaja, konie
W pasażu hipermarketu Auchan będzie można zobaczyć też wystawę "Pomóż ratować zwierzęta" · fot. Klub Gaja


Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

klub gaja, konie, makulatura
Zbiórka makulatury potrwa do niedzieli 10 maja · fot. Klub Gaja


Podczas wiosennych porządków czy to w domu czy też w biurze, szkole lub innej placówce można znaleźć ogromne ilości nieaktualnych książek, broszur czy ulotek. Te na pozór niepotrzebne rzeczy pomogą ratować konie. Aby włączyć się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, wystarczy zebraną makulaturę przynieść przed hipermarket Auchan i umieścić w specjalnie oznakowanym kontenerze ustawionym przez firmę Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Dzięki akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" oraz wpłat uzyskanych z kampanii "1% podatku dla Klubu Gaja - organizacji pożytku publicznego" w 2014 roku udało się uratować 4 konie: Antałka, Gasa, Parkura i Dancer Wilda. Dodatkowo Klub Gaja pomógł w utrzymaniu i leczeniu dwudziestu koni znajdujących się w adopcji.

ups / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.