bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 maja 2015
  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 5121

Studenckie świętowanie w Bielsku

Za nami:

Studenckie świętowanie w Bielsku-Białej rozpocznie się 19 maja i potrwa przez 5 dni. Tegorocznymi gwiazdami Juwenaliów 2015 będą zespoły Indios Bravos oraz Pocahontaz, które wystąpią na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Indios Bravos
Gwiazdą tegorocznych juwenalii będzie Indios Bravos · fot. https://www.facebook.com/IndiosBravos


Bielskie juwenalia organizowane są przez Samorząd Studencki ATH, który współpracuje z władzami uczelni, różnymi organizacjami i samymi studentami. W jego kompetencjach leży m. in. organizacja największej imprezy studenckiej na Podbeskidziu, finansowanej w głównej mierze przez akademię. Przygotowując oprawę wydarzenia, członkowie samorządu zorganizowali już piąty przegląd zespołów muzycznych w RudeBoy Club. Laureaci konkursu wystąpią na tegorocznych juwenaliach oraz będą mieli możliwość zrealizowania swoich nagrań w DMB Studio.

Juwenalia przyciągają studentów głównie ze względu na imprezy kulturalno-rozrywkowe, ale powodzeniem cieszą się również sportowe rozgrywki między uczelniami i spotkania naukowe. Co roku podczas Dni Sportu studenci różnych uczelni walczą o Puchar Juwenaliów w zawodach, które kończą się Beach Party z udziałem dj-ów. Efektowna jest również tradycyjna parada żaków przebranych w wykonane przez siebie kolorowe stroje. Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej prof. Ryszard Barcik informuje, że w tym roku główne wydarzenia odbędą się na terenie kampusu ATH, a na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji.

Od 19 do 21 maja potrwają Dni Sportu, podczas których studenci różnych uczelni będą rywalizować między sobą w rozgrywkach siatkówki plażowej, piłki nożnej, tenisa stołowego i koszykówki. 21 maja odbędzie się wielkie grillowanie na terenie kampusu, natomiast punktem kulminacyjnym będą dni koncertowe, które potrwają od 22 do 23 maja od godz. 15.00 i rozpoczną się od występów laureatów przeglądu zespołów muzycznych. W piątek zagrają Fenix-56 i Naser, natomiast gwiazdą wieczoru będzie hip-hopowa grupa Pocahontaz. Sobotnie koncerty rozpoczną zespoły: Blu'Ska', 8 lat w Tybecie i BAO, a na finał wystąpi zespół Indios Bravos, grający mieszaninę muzyki rock reggae i blues. Imprezę poprowadzi Michał Sandecki, wstęp jest bezpłatny.

anna / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.