Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1891

Radni zdecydują o przyszłości spalarni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Jest szansa, że spalarnia odpadów medycznych przy Szpitalu Wojewodzkim w Bielsku-Białej zostanie zlikwidowana. W środę 22 kwietnia debatować w tej sprawie będzie Komisja Gospodarki Przestrzennej

Społeczność "bielszczanie przeciw spalarni" chce by z planu zagospodarowania terenu usunąć zapis, który umożliwia działanie spalarni w rekreacyjnej i turystycznej części miasta. Radni po raz pierwszy, w 10-miesięcznym konflikcie, mogą zdecydowanie i jednoznacznie wypowiedzieć się przeciwko szkodliwej spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i rozpocząć proces jej ostatecznej likwidacji.

- Nadszedł czas, by radni Bielska-Białej otwarcie przedstawili swój stosunek do jawnej degradacji rekreacyjnej i turystycznej części Bielska-Białej przez szkodliwą spalarnię Szpitala Wojewódzkiego. Czy wykażą się "pragmatyzmem" na poziomie dyrektora Szpitala Wojewódzkiego, Ryszarda Batyckiego czy czymś więcej? Będzie trudno, bo to właśnie ten "pragmatyczny" lekarz i dyrektor jest jednym z wiceprzewodniczących Rady Miasta Bielska-Białej - mówią mieszkańcy, którzy swoim uporem doprowadzili do wstrzymania pracy w przestarzałej instalacji.

W lutym 2015 r. zawiadomienie ws. Spółki Eko-Top do prokuratury złożył Prezydent Bielska-Białej. W marcu 2015 r., po badaniach, które wykazały przekroczenie 3700% dioksyn i furanów, zawiadomienie ws. Eko-Top do prokuratury złożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

W kwietniu mieszkańcy oraz Stowarzyszenie Olszówka złożyli 4 zawiadomienia do prokuratury przeciwko: Spółce "EKO-TOP", Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Urzędowi Marszałkowskiemu i Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska w Katowicach na podstawie m.in. z artykułu 163. §1 punkt 3 Kodeksu Karnego: "Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać (…) rozprzestrzeniania się substancji trujących (…) podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."

Do tej pory Urząd Marszałkowski w Katowicach nie wyraził zgody by Stowarzyszenie Olszówka było stroną w sprawie, a więc miało pełne prawo i dostęp do wszystkich dokumentów związanych z funkcjonowaniem spalarni Szpitala Wojewódzkiego.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.