Wiadomości

  • 22 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 5430

Likwidacja rady ds. spalarni. Kuriozalna odpowiedź prezydenta

Po tym, jak władze miasta zdecydowały o odejściu od planów budowy spalarni w mieście, postanowiono także o likwidacji rady ds. spalarni. Nie wszystkim się to podoba, a stanowisko prezydenta wobec argumentów przeciwników tej decyzji może zaskakiwać.

Prezydent Jarosław Klimaszewski podczas sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - 20.04.2023
Prezydent Jarosław Klimaszewski podczas sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - 20.04.2023 · fot. YouTube


Przypomnijmy, jak poinformowali bielscy radni z klubu Niezależni.BB, na początku maja członkowie Rady Interesariuszy ds. spalarni otrzymali pismo, z którego wynika, iż po podjęciu przez prezydenta Bielska-Białej decyzji o nie budowaniu spalarni, „mając na uwadze główny cel przyświecający utworzeniu Rady Interesariuszy, jakim było ułatwienie wymiany informacji i doświadczeń w zakresie planów inwestycyjnych dotyczących wypracowania koncepcji dostosowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Aglomeracji Beskidzkiej do modelu gospodarki obiegu zamkniętego, w oparciu o najlepsze dostępne technologie, przepisy dotyczące gospodarki odpadami oraz zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, prace Rady zarówno w obecnym zakresie, jak i kształcie osobowym stają się bezprzedmiotowe".

Decyzji tej pisemnie sprzeciwili się radni a klubu Niezależni.BB, argumentując, że "trzy lata funkcjonowania tego organu pozwoliły wszystkim interesariuszom (urzędnikom, radnym miejskim, radnym osiedlowym, przedstawicielom organizacji społecznych) poszerzyć wiedzę na temat gospodarki odpadami, włączając w dyskusję zainteresowanych mieszkańców oraz ekspertów".

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Odpowiedź na pismo rajców w tej sprawie okazała się co najmniej krótka...

"Uprzejmie inform7uję, że przyjąłem Państwa stanowisko do wiadomości" - napisał Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

- Komentarz jest chyba zbędny - podsumowali radni z Niezależni.BB w mediach społecznościowych.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj