Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2015
  • 20 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3149

Podniebny wyścig dronami - zdjecia

18 kwietnia w Bielsku-Białej odbył się jeden z pierwszych oficjalnie zorganizowanych w Polsce wyścigów dronów. Na terenie kampusu ATH rywalizowało 12 pilotów.

Wyścig dronów w Bielsku-Białej - 19.04.2015 · fot. mikstura.it


Operowanie dronami staje się popularną rozrywką dostępną w zasadzie dla każdego. O atrakcyjności pilotowania bezzałogowych samolotów niewielkich rozmiarów świadczy to, że są coraz częściej widoczne w przestrzeni miejskiej, nie tylko podczas zabaw dzieci, a może bardziej ich ojców, ale też w czasie monitorowania ruchu drogowego, wykonywania filmów i zdjęć, a także w wielu innych zastosowaniach.

Piloci, którzy wzięli udział w sobotnim wyścigu, korzystają z quadcopterów, które są przez nich składane i programowane. Daje im to przewagę nad dronami, które można kupić bezpośrednio w sklepie, ponieważ są konfigurowane pod indywidualne potrzeby pilota, przez co łatwiejsze w prowadzeniu.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.