bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1731

Ratusz i Teatr Polski na niebiesko

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. W ramach obchodów przeprowadzana jest globalna akcja "Light it up blue", w ramach której ponad 2000 budynków w 180 miastach i 48 krajach świata zmienia oświetlenie na kolor niebieski

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu - 02.04.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


W Polsce, mimo coraz większej świadomości społecznej wobec osób z autyzmem, ich dostęp do przestrzeni publicznej pozostaje ograniczony. Niezrozumienie oraz stygmatyzacja to główne powody, przez które osoby z autyzmem i ich rodziny nie biorą czynnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problem z mówieniem, postrzeganiem świata i rozumieniem relacji społecznych. Dzisiaj ani jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego na całym świecie podejmuje się działania prowadzące do tego, aby osobom z autyzmem żyło się lepiej.

W ramach obchodów przeprowadzana jest globalna akcja Light it up blue, w ramach której ponad 2000 budynków w 180 miastach i 48 krajach świata zmienia oświetlenie na kolor niebieski. Wśród błękitnych obiektów znajdują się: Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janerio, Opera w Sydney, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna w Bielsku-Białej od kilku lat szerzy idee tych projektów w naszym mieście i okolicy. Już po raz kolejny zorganizowała obchody Międzynarodowego Dznia Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym roku w ramach obchodów oświetlono na niebiesko budynki Ratusza oraz Teatru Polskiego. Zorganizowano także „Niebieską Galę”, podczas której odbyły się prelekcje, a uczniowie szkoły zaprezentowali inscenizację opowieści „Oskar i pani Róża”.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.