Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 marca 2015
  • wyświetleń: 3625

Aresztanci dla dzieci ze szpitala

W poniedziałek i wtorek (30 i 31 marca) w holu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej odbędzie się niezwykły kiermasz świąteczny. Do kupienia będą wielkanocne ozdoby wykonane przez osoby przebywające w bielskim areszcie, a cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc dla chorych dzieci.

Aresztanci dla dzieci ze szpitala · fot. Areszt Śledczy w Bielsku-Białej


Aresztanci z Bielska-Białej już po raz drugi wykonają świąteczne ozdoby z przeznaczeniem na charytatywny kiermasz. Jak informuje Magdalena Matuszek, psycholog z Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej, przed rokiem za uzyskane w ten sposób pieniądze zakupiono czepki i stroje kąpielowe oraz buty dla mieszkańców Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. W tym roku pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną w całości przekazane Fundacji "Razem dla Dzieci", a ta przeznaczy je na wsparcie pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

- To jedyny szpital pediatryczny na naszym terenie, w którym leczone są nasze dzieci, dlatego też każde wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nowoczesnej aparatury medycznej jest bardzo oczekiwane. Cieszę się, że swojego wsparcia szpitalowi chcą udzielić także osoby osadzone w Areszcie Śledczym, które w ten sposób chcą zrobić coś dobrego, w tym przypadku dla małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej - mówi Małgorzata Szwed, prezes Fundacji "Razem dla Dzieci".

Charytatywny kiermasz z ozdobami wykonanymi przez osadzonych w areszcie ma kilka celów. Oprócz pomocy dla potrzebujących maluchów wykonywanie ozdób to rodzaj terapii pomagającej radzić sobie z problemami emocjonalnymi i odreagować napięcia, których w aresztanckich celach nie brakuje. A sami aresztanci, których przy wykonywaniu ozdób pracuje około pięćdziesięciu, podkreślają, że angażując się w tą akcję myślą zarówno o pomocy dla małych pacjentów bielskiego szpitala jak i o zadośćuczynieniu za popełnione przestępstwa.

Kiermasz świątecznych ozdób wykonanych przez osoby przebywające w bielskim areszcie odbędzie się w holu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy Placu Ratuszowym (na parterze, obok Wydziału Komunikacji) 30 i 31 marca od 9.00 do 14.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.