Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 6164

Nakaz zamknięcia spalarni! - wideo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Potwierdziły się najgorsze obawy mieszkańców Olszówki. Spalarnia przy Szpitalu Wojewódzkim zdecydowanie przekracza normy emisji furanów i dioksyn. W piątek została wydana decyzja o natychmiastowym zamknięciu instalacji.W delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Bielska-Białej. Społeczność "bielszczanie przeciw spalarni" domagała się udostępnienia wyników badań przeprowadzonych pod koniec lutego w spalarni Szpitala Wojewódzkiego na zlecenie WIOŚ.

- Nie opuścimy budynku, dopóki nie otrzymamy kopii dokumentu - mówił jeden z protestujących. Według nieoficjalnych informacji, jakie mieszkańcy uzyskali jeszcze przed piątkową wizytą w delegaturze WIOŚ, spalarnia 30-krotnie przekracza normy emisji dioksyn i furanów. Niestety obawy potwierdziła kierownik delegatury.

- W tej chwili prowadzimy postępowanie ws. zamknięcia spalarni, które może się dzisiaj zakończyć - mówiła Agata Bućko-Serafin. Po kilku minutach kierownik delegatury WIOŚ wyszła ponownie do mieszkańców i potwierdziła informację, że została wydana decyzja o zamknięciu spalarni. - Spalarnia jest wygaszana. Takiej instalacji nie da się ugasić, polewając szklanką wody, może to potrwać kilka godzin - dodała kierownik WIOŚ.

Przedstawiciel mieszkańców - Jacek Zachara ze Stowarzyszenia Olszówka - otrzymał do wglądu kopię wyników badań. Po godzinie 15.00 mieszkańcy opuścili gmach WIOŚ. Zapowiadają dalsze działania, gdyż obawiają się, że dzierżawca spalarni odwoła się od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.