Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 1525

Zachęcają do posprzątania potoku

Za nami:

W związku ze Światowym Dniem Wody Klub Gaja zaprasza na sprzątanie potoku Mesznianka w Lasku Wilkowickim. Akcja odbędzie się w sobotę 21 marca od godziny 10.00.

Mesznianka
Mesznianka w Wilkowicach · fot. Klub Gaja


W lasku nad Mesznianką znajdują się rozlewiska będące miejscem rozrodu chronionych gatunków płazów i siedliska gatunków chronionych roślin m.in. bardzo rzadko występującego w Polsce liczydła górskiego. Dlatego Klub Gaja wspólnie z Nadleśnictwem Bielsko i przy współpracy z Gminą Wilkowice opracował na tym terenie ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną. Lasek jest miejscem rodzinnych spacerów mieszkańców Wilkowic, a jesienią rajem dla grzybiarzy. Odwiedzają go także turyści, podążając żółtym szlakiem turystycznym na Klimczok w Beskidzie Śląskim.

Lasek nad Mesznianką znajduje się w sąsiedztwie zabudowań i pomimo tego, że stanowi zaplecze rekreacyjne i miejsce spacerów jest notorycznie zaśmiecany. Dzikie wysypiska śmieci stanowią zagrożenie dla różnorodności gatunkowej. Uporządkowanie tego terenu ze śmieci będzie formą realnych działań dla środowiska naturalnego i otoczenia opieką potoku Mesznianka w ramach programu Zaadoptuj rzekę .

Klub Gaja zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się do akcji sprzątania. Zbiórka: 21.03.2015r. godz. 10.00 na parkingu przy boisku w Wilkowicach (ul. Do lasku). Więcej o informacji jak włączyć się w działania społeczne dla rzek na www.zaadoptujrzeke.pl.

ab / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.