Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • wyświetleń: 3117

Znów będą rozdawać sadzonki drzew

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Za nami:

W weekend 21 i 22 marca w Centrum Handlowym Sarni Stok odbędzie się wiosenna akcja "Drzewko za surowce".

drzewko za surowce


Na terenie parkingu centrum handlowego zorganizowana zostanie zbiórka surowców wtórnych, takich jak makulatura, puszki aluminiowe, butelki PET i szklane. Każdy, kto przyniesie określoną ilość wymienionych surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek oraz jeden mały sprzęt AGD lub RTV) otrzyma sadzonkę drzewka lub kwiatka ogrodowego. Do rozdania będzie 5 tys. sadzonek drzew i 2 tys. sadzonek bratków.

Dodatkową atrakcją wiosennej edycji akcji będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, które odbędą się wewnątrz centrum handlowego. Podczas dwóch dni, dzieci będą wykonywać ekologiczną biżuterię oraz doniczki z surowców wtórnych.

Zbiórka surowców wtórnych odbędzie się na parkingu CH Sarni Stok w sobotę w godzinach 09:00 - 17:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00 - 17:00. Warsztaty ekologiczne dla dzieci odbędą się wewnątrz centrum w godzinach 11:00 - 17:00.

Akcja ekologiczna "Drzewko za surowce" organizowana jest we współpracy z Fundacją Ekologiczną „Arka” i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Pierwsza edycja akcji odbyła się jesienią 2007 i od tego czasu organizowana jest regularnie wiosną i jesienią każdego roku. Akcja jest mocno kojarzona z Centrum Sarni Stok i odbywa się tylko na terenie Bielska-Białej. Polega na zbiórce surowców wtórnych w postaci makulatury, szkła, puszek aluminiowych i plastikowych, za które wydawane są sadzonki drzew leśnych, przekazywanych przez Dyrekcję Lasów Państwowych. Dochód ze sprzedaży surowców zawsze przeznaczany jest na cele charytatywne. Zbiórce towarzyszą warsztaty dla dzieci o tematyce ekologicznej.

Od roku 2007 w kolejnych edycjach "Drzewka za surowce" zgromadzono: 145 ton makulatury, 12 ton butelek PET, 4 tony puszek aluminiowych i 30 ton szkła, w zamian za które wydano 51 tysięcy sadzonek drzew leśnych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.