bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 3170

Masakra drzew w potoku - zdjęcia

Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla im. Wojewody Grażyńskiego nie godzi się na dewastację drzew w korycie potoku Starobielskiego. SMOG wysłał zawiadomienie w tej sprawie do CBA w Katowicach.

Masakra drzew w potoku Starobielskim · fot. SMOG


- Wycinający zrzucają drzewa uznane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej do wycinki w cieku wodnym potoku Starobielskiego bez redukcji ich koron. Drzewa upadając na teren dość mocno zagęszczony drzewami powodują niszczenie koron drzew i kory pni zdrowych drzew - informuje Władysława Pabijan, prezes SMOG.

Jak czytamy w piśmie, które trafiło również do naszej redakcji, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Grażyńskiego podejmowała kilka prób interwencji w tej sprawie u starosty bielskiego. Niestety bezkutecznie. Właścicielka firmy dokonującej wycinki również została powiadomiona o zniszczeniu drzew, lecz mimo sygnałów ze strony SMOG nie podjęto kroków zapobiegających znicszczeniom.

- Z uwagi na to, że nie udało mu się zapobiec dalszemu niszczeniu drzew, SMOG postanowił przekazać informację o tym niżej wymienionym podmiotom - czytamy w piśmie, które trafi m.in. do prezydenta Bielska-Białej, delegatury NIK w Katoowicach oraz delegatury CBA w Katowicach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.