Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 1419

Za makulaturę odkupują konie

Klub Gaja zaprasza szkoły, firmy, organizacje, instytucje oraz osoby prywatne do udziału w akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie", prowadzonej w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa.

statuetka pegaza
Szkoły chętnie włączają się do akcji Klubu Gaja · fot. Klub Gaja


Akcja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym.

Dzięki akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" w 2014 roku udało się uratować kolejne 4 konie skazane na rzeź, chore lub takie, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować: Antałka, Gasa, Parkura i Dancer Wilda. - Dodatkowo pomogliśmy w utrzymaniu i leczeniu 20 koni Klubu Gaja znajdujących się w adopcji. W latach 2003 - 2014 ocaliliśmy łącznie 58 koni i zebraliśmy ponad 3 tysiące ton makulatury! Przy szerokim udziale społecznym posadziliśmy ponad 730 tysięcy drzew a w programie uczestniczyło blisko 550 tysięcy osób - mówi Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Co roku, Klub Gaja w ramach konkursu "Zbieraj makulaturę, ratuj konie", wyłania laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia. Podmioty najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują statuetkę Pegaza - pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. W 11. edycji programu Święto Drzewa nagrodę za szczególne osiągnięcia - Szczęśliwego Rumaka - otrzymała firma TNT Express Worldwide Poland, która od lat przekazuje makulaturę na rzecz ratowania koni.

Zachęcamy do udziału w konkursie "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Więcej informacji na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy. Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań na formularzu zgłoszeniowym, który należy wysłać na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice (najlepiej nagrane na płytę CD). Termin nadsyłania sprawozdań upływa dnia 30 czerwca 2015 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.