bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2015
  • wyświetleń: 2349

Ponad sto drzew do wycinki

Wydział Gospodarki Miejskiej zlecił wycinkę ponad stu drzew. Według urzędników stan zdrowotny wybranych roślin może stwarzać realne zagrożenie dla ludzi i ich mienia. Ponadto kilkanaście drzew zostanie poddanych zabiegowi pielęgnacji.

wycinka
Wycinka drzew na Osiedlu Mieszka I · fot. Społeczny Ruch Ochrony Drzew


Społeczny Ruch Ochrony Drzew z Bielska-Białej apeluje do wszystkich bielszczan, aby zapoznali się z listą drzew, które czeka wycinka, bo być może nie jest ona konieczna. Drzewa przeznaczone do wycinki mają namalowany charakterystyczny krzyżyk.

- Być może niektóre z tych drzew rosną na waszej ulicy lub w okolicy - zapoznajcie się, przyjrzyjcie i jeśli uwazacie, że nie powinny zostać wycięte prosimy o interwencje w Wydziale Gospodarki Miejskiej (tel.33 4971701, niesytm@um.bielsko.pl), lub kontakt z nami na adres: srod.bb@gmail.com - czytamy w apelu Społecznego Ruchu Obrony Drzew.

Aktywiści informują, że bardzo często o usuniecie drzewa wnosi pojedynczy mieszkaniec z powodu osobistych fanaberii lub błahych powodów, pozbawiając w ten sposób resztę społeczeństwa wartościowych elementów przyrodniczych.

Pełną listę drzew przeznaczonych do wycinki i pielęgnacji można znaleźć na stronie Społecznego Ruchu Ochrony Drzew.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.