Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2015
  • 1 marca 2015
  • wyświetleń: 7514

Będą nowe stacje systemu BBbike

System Bezobsługowych Wypożyczani Rowerowych BBbike zostanie rozbudowany o kolejnych sześć stacji. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na dostawę nowych stojaków i rowerów.

bbbike
Rowery BBbike · fot. bielsko.info


W październiku 2014 roku, po olbrzymich perturbacjach związanych z odwołaniami od przetargu, ruszył system BBbike. Choć bielszczanie korzystali z wypożyczalni przez zaledwie miesiąc, czas ten wystarczył do przetestowania pierwszego w regionie Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych. Pojawiły się głosy, że dziesięć stacji rozlokowanych po całym mieście to za mało. Urzędnicy postanowili to zmienić.

- Ogłosiliśmy przetarg na poszerzenie sytemu. Planowaliśmy już to w ubiegłym roku po tym, jak się okazało, że cały system będzie nas kosztował mniej niż się spodziewaliśmy - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała dostarczyć 6 stacji rowerowych, 42 rowery i 60 stojaków rowerowych. Zarządzanie i kompleksowa eksploatacja nowych stacji ma odbywać się w ramach istniejącego systemu BBbike.

- Dokładne lokalizacje stacji nie są jeszcze znane. Wstępne projekty są, ale będą one analizowane w przyszły tygodniu. Stacje muszą powstać przede wszystkim na naszych gruntach. Na pewno rozważamy okolicę Dębowca, Szpitala Wojewódzkiego, Komorowic i Bulwarów Straceńskich. Dokładne miejsca będą znane za około dwa tygodnie - dodaje Tomasz Ficoń.

Dostawca usługi będzie musiał uruchomić nowe stacje w czasie nie dłuższym niż 60 dni od podpisania umowy. Może zatem zaistnieć sytuacja, że 1 kwietnia zostaną uruchomione stacje już istniejące, a po tym czasie do systemu dołączone zostaną nowe.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj