bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2015
  • wyświetleń: 2165

Humanitarny konwój z Bielska-Białej

Dawid Starzyczny z Bielska-Białej postanowił pomóc dzieciom z okolic Słowiańska, które w trakcie wojennej zawieruchy musiały opuścić własne domy. Okazuje się, że na internetową inicjatywę odpowiedziało wiele osób. Pierwszy konwój z Bielska-Białej wyruszy już w weekend.

Reklama

donbas dzieci, wojna
Potrzeby uchodźców wojennych na Ukrainie są ogromne · fot. MSZ/J.Cieślikowska/M.Zawisza


- Niedawno rozmawiałem z koleżanką, Ukrainką, która opowiedziała mi o dzieciach z okolic Słowiańska, które razem z matkami żyją aktualnie w takich warunkach nie mając kompletnie nic. Uciekli z domów, a kto pamiętał zabrał tylko dokumenty. Brakuje im wszystkiego. Są tam również dzieci z sierocińca, które teraz radzą sobie same. Chcę tam pojechać i przywieźć im to, czego najpilniej potrzebują - mówi Dawid Starzyczny, organizator charytatywnej zbiórki darów.

Potrzeby są ogromne. Dzieci - zarówno te najmłodsze, jak i starsze - potrzebują ubrań. Brakuje również pieluszek jednorazowych, gotowego pożywienia dla dzieci, leków na kaszel i katar (bez recepty), smoczków, butelek i innych akcesoriów dla dzieci. Potrzeby zgłaszają również matki (t-shirty, rajstopy, bielizna, podpaski).

Na utworzone kilka dni temu na Facebooku wydarzenie w ciągu dwóch dni opowiedziało kilkaset osób. Okazuje się, że chętnych do pomocy nie brakuje - i to nie tylko z Bielska-Białej, ale i z całej Polski. Pierwszy transport darów dla dzieci z okolic Słowiańska ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

- Pod względem formalnym udało mi się wszystko załatwić. W konsulacie zasugerowano mi skontaktowanie się z lubelską Solidarnością, ponieważ organizowali już oni konwój humanitarny na Ukrainę. Przyznam, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło ich ciepłe przyjęcie i zaoferowanie pomocy w zorganizowaniu formalności, żebym mógł przekroczyć granicę i dojechać do Słowiańska jako konwój humanitarny - dodaje Dawid Starzyczny.

Każdy może jeszcze włączyć się w pomoc. Wszystkich, którzy chcą coś podarować, prosimy o kontakt z Dawidem Starzycznym pod adresem e-mail: d.starzyczny@daasgroup.pl. Dary można dostarczać osobiście bądź za pośrednictwem poczty do biura firmy Dass (ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała).

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.