bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2015
  • wyświetleń: 2175

Te inwestycje mają zniwelować odór

Zgodnie z wcześniejszymi planami inwestycyjnymi Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na hermetyzację placu dojrzewania kompostu oraz rozbudowę budynku kompostowni o nadawę i dodatkowe cztery bioreaktory.

Reklama

zgo
Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej · fot. ZGO Bielsko-Biała


W ostatnich dniach Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej ogłosił przetargi na dwie inwestycje, które mają w znaczący sposób wpłynąć na poprawę sytuacji odorowej w Lipniku i najbliższej okolicy bielskiego wysypiska.

Pierwszą z inwestycji jest rozbudowa budynku kompostowni o nadawę i dodatkowe cztery bioreaktory. Zwiększona liczba bioreaktorów, przy równoczesnym utrzymaniu przepustowości instalacji na tym samym poziomie, ma zapewnić bardziej sprawny proces kompostowania. Kolejną zaplanowanym już w ubiegłym roku inwestycją jest zabudowa istniejącego placu dojrzewania, magazynowania i obróbki końcowej kompostu/stabilizatu. Dotychczas proces odbywał się na świeżym powietrzu, przez co do atmosfery dostawała się spora ilość odorantów.

Obie inwestycje powinny zostać zrealizowane pod koniec 2015 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.