bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3582

Policja i GOPR patrolowali las

Policjanci z komisariatu II wspólnie z ratownikami GOPR oraz leśniczymi z bielskiego nadleśnictwa przeprowadzili w miniony weekend działania pod kryptonimem "Bezpieczny Las".

Działania ukierunkowano na ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, ale także kradzieży drewna. Wciąż bowiem zdarzają się przypadki kradzieży drewna, a w okresie świątecznym także ścinania choinek i obłamywania gałęzi jodłowych oraz kłusownictwa, a także zaśmiecania lasów i niszczenia infrastruktury turystycznej.

Wspólna akcja policji i GOPR-u · fot. KMP Bielsko-Biała


Aby zmniejszyć skalę problemów policjanci, goprowcy i leśnicy przeprowadzili wspólne kontrole. W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu. Ponieważ policjanci odbierali sygnały o miejscach, gdzie mogą przebywać bezdomni, przeprowadzono również kontrole tzw. pustostanów.

Akcja prowadzona była na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego Lasu i Doliny Wapienicy. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.