bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2041

Usunęli 42 tony azbestu ze szkoły

Dobiegła końca jedna z największych tegorocznych inwestycji w naszym mieście - termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej.

Podstawowym celem tego zdania był demontaż płyt azbestowych pokrywających budynek. W trakcie prowadzonych robót wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz pokrycie dachu. Zmodernizowano instalację C.O., a także zamontowano 116 sztuk kolektorów słonecznych. Budynek zyskał również nową elewację.

szkoła
ZSO im. Armii Krajowej · fot. UM Bielsko-Biała


Zadanie było trudnym wyzwaniem ze względu na kubaturę obiektu (największy budynek oświatowy w mieście) oraz z uwagi na fakt, że roboty prowadzone były w czasie gdy placówka normalnie funkcjonowała.

Realizacja inwestycji trwała 10 miesięcy. Tak szybki termin był możliwy m.in. dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym. Najbardziej skomplikowana część prac, czyli usuwanie azbestu ze ścian budynku odbywała się w wakacje oraz w weekendy, kiedy w obiekcie nie przebywały dzieci i młodzież. Na ścianach szkoły znajdowały się łącznie 42 tony azbestu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.