bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1938

Ekologiczne choinki przed Sferą

Za nami:

W piątek 12 grudnia o godz. 12.00 na placu Bolka i Lolka Fundacja Ekologiczna ARKA i Galeria SFERA zapraszają na start 10-tej ogólnopolskiej akcji "Choinki Nadziei".

Podczas akcji na placu zostanie rozstawionych 10 naturalnych choinek do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Około 150 uczniów z bielskich szkół najpierw ozdobi świąteczne drzewka, a następnie rozświetli je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Drzewka pozostaną na placu Bolka i Lolka co najmniej do godz. 19.00 i każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł pomóc w rozświetlaniu choinek.

Ekologiczne choinki
Akcja "Choinki Nadziei" · fot. Arka


- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek z polskich lasów lub szkółek i nie marnowania jedzenia - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z partnerem strategicznym Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku.

W ramach ogólnopolskiej trasy "Choinki Nadziei" odwiedziły już m.in.: Warszawę, Bydgoszcz, Kielce. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.