bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4248

Hospicjum jest już niemalże gotowe

Dzięki prawie 2 mln zł, pozyskanym w ramach budżetu obywatelskiego, możliwe było dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego imienia świętego Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

- Projekt dokończenia budowy hospicjum zdobył największą ilość głosów w powszechnym głosowaniu w kwietniu i poparło go prawie 5,4 tys. osób - przypomnieli wolontariusze podczas konferencji prasowej zorganizowanej w jednym z pokojów powstającego od czterech lat hospicjum. W przyszłości w pomieszczeniu tym ma być kaplica.

konferencja hospicjum
Konferencja w Hospicjum · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Wolontariuszka Beata Zamlewska-Pałyga zauważyła, że ponad 1,5 tys. bielszczan, którzy wsparli projekt, to osoby stosunkowo młode - w wieku od 30 do 44 lat. Podkreśliła, że dzięki pozyskanym z budżetu obywatelskiego środkom można było zakończyć prace budowlane.

Jan Pacia, naczelnik wydziału inwestycji w bielskim Urzędzie Miejskim, podsumowując roboty podkreślił, że najważniejszym zadaniem była kontynuacja prac związanych z budynkiem hospicjum oraz prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz gmachu. - Prowadzone one były w budynkach, dawnym przedszkolu i nowym pawilonie - dodał.

Aby otrzymać pozwolenie na użytkowanie, potrzebne jest teraz zaopatrzanie hospicjum w specjalistyczny sprzęt. Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży szacuje, że potrzeba na to jeszcze ok. 1 mln zł. - Wciąż potrzebne są pieniądze na bardzo drogi sprzęt medyczny. Jestem optymistką i myślę, że do czerwca przyszłego roku wyposażymy hospicjum w wymagane urządzenia - zapewniła dziennikarzy.

W hospicjum znajdzie się miejsce dla 40 chorych. Będą tu pokoje dla bliskich, gabinety zabiegowe i kaplica. W starym zaadaptowanym budynku będą pomieszczenia administracyjne, także biuro hospicjum domowego św. Kamila oraz gabinety lekarskie.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.