bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2014
  • wyświetleń: 2971

Święto Drzewa w Bielsku-Białej

Imiona Drzew Wolności nadano dwóm dębom i klonowi podczas inauguracji 12. edycji Święta Drzewa. Wydarzenie zostało zorganizowane przed Galerią Sfera przez Klub Gaja, Gminę Bielsko-Biała oraz Nadleśnictwo Bielsko.

Symbolicznego zasadzenia Drzew Wolności dokonali prezydent Jacek Krywult oraz piłkarz TS Podbeskidzie Bartłomiej Konieczny. Uroczystości towarzyszyły warsztaty ekologiczne dla dzieci, performance Mandla dla Drzewa, gry i zabawy z zakresu ekologii.

Święto Drzewa w Bielsku-Białej - 23.10.2014 · fot. UM Bielsko-Biała


Wszyscy chętni mogli własnoręcznie odbić na bawełnianej torbie symbol drzewa na stoisku "Dizajn z Drzewem". Jednym z elementów tego wydarzenia była wystawa edukacyjna Święto Drzewa. Honorowy patronat nad inicjatywą Klubu Gaja przyjął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Święto lokalnie jest obchodzone w ponad 300 miejscach w Polsce.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

Święto Drzewa integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych jak sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.