bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2014
  • wyświetleń: 1815

Niezależni.BB o straży miejskiej

Niezależni.BB uważają, że likwidacja straży miejskiej jest pomysłem chybionym. Według lidera Niezależnych, dyskusja o tym problemie stała się elementem kampanii wyborczej jednej z partii politycznych.

- Pomysł zastąpienia Straży Miejskiej przez policję jest nierealny ze względów prawnych i finansowych. Policja jest - ze względu na inny system szkolenia i służby, a także rozwiązania socjalne - znacznie droższa. Zresztą, czy chcielibyśmy widzieć policjantów przeszukujących krzaki w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci? Nie od tego jest policja - mówi kandydat Niezależnych.BB na prezydenta, Janusz Okrzesik.

Według Niezależnych.BB władze miasta nie powinny jednak lekceważyć negatywnej opinii o pracy straży miejskiej, którą wyraziło ponad 10 000 mieszkańców miasta. - Wyraźnie z niej wynika, że także w Straży nadszedł czas na zmiany. Straż Miejska nie może nastawiać się na represje wobec mieszkańców miasta, lecz na plan pierwszy wysunąć rolę służebną - mówi Roman Waluś, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa, kandydat na radnego.

Janusz Okrzesik dodaje, że Niezależni.BB opowiadają się za instytucją referendum lokalnego. - To normalny element demokracji lokalnej, jeśli tylko sprawa jest poważna a wymogi formalne spełnione, nie będziemy mieli oporów żeby z tego sposobu podejmowania decyzji skorzystać - dodaje Okrzesik.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.