Wiadomości

  • 19 czerwca 2024
  • wyświetleń: 12812

"Dziwne rzeczy" dzieją się w parku. Potrzebne patrole straży miejskiej

Bielszczanie nie czują się wszędzie bezpiecznie. Zwłaszcza, gdy w miejscach spacerów dochodzi do podejrzanych sytuacji. Jest apel o zwiększenie patroli strażników w Parku Zabaw Osiedla Rosta.

radiowóz straży miejskiej
fot. Straż Miejska


W imieniu zaniepokojonych o swoje bezpieczeństwo mieszkańców Bielska-Białej do władz miasta zwróciła się radna Małgorzata Chrząszcz.

- Proszę o spowodowanie częstszych wizyt straży miejskiej na terenie Parku Zabaw Osiedla Rost. Zwłaszcza wieczorami zjeżdżają się tam różne ekipy i dzieją się dziwne rzeczy, co można stwierdzić rano po "przedmiotach" tam pozostawionych z nocnych zabaw - opisuje przedstawicielka bielszczan.

O jakie dokładnie „przedmioty” chodzi, tego radna nie precyzuje, i być może tak lepiej... Tymczasem w odpowiedzi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej poinformował, że "w związku ze zgłoszonym przez Panią Radną problemem polecił Straży Miejskiej w Bielsku-Białej zintensyfikowanie kontroli wskazanego rejonu miasta".

- W trosce o poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Biała Północ, strażnicy będą cyklicznie przeprowadzali prewencyjne kontrole, reagując na wszelkie nieprawidłowości, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy porządku publicznego. Nadmieniam jednocześnie, że osoby będące świadkami jakichkolwiek niepokojących zdarzeń mogą powiadomić Komendę Straży Miejskiej w Bielsku-Białej pod numerem telefonu alarmowego: 986 lub Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej pod numerami telefonów alarmowych: 997 lub 112, co umożliwi podjęcie natychmiastowej interwencji - podkreślił włodarz stolicy Podbeskidzia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.