bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 6427

Przyznano awanse dla nauczycieli

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste ślubowanie nauczycieli, którzy z rąk prezydenta Jacka Krywulta odebrali akty awansu na wyższy stopień zawodowy.

Zgodnie z obowiązującym prawem, dla poszczególnych specjalności nauczycielskich powołane zostały komisje egzaminacyjne. W minionej edycji było ich 11. W ich skład wchodzili: przedstawiciele organu prowadzącego (jako przewodniczący), przedstawiciele organu nadzoru pedagogicznego, eksperci wpisanie na listy MEN oraz dyrektorzy szkół. Nauczyciele mogli także wnioskować o udział przedstawicieli związków zawodowych.

Ślubowanie nauczycieli mianowanych · fot. UM Bielsko-Biała


W bieżącym roku (w lipcu i sierpniu) do egzaminów przystąpili nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz placówek oświatowych. Wśród nich znaleźli się nauczyciele wszystkich przedmiotów oraz duża grupa psychologów, pedagogów i nauczycieli placówek specjalnych.

Wszystkie przeprowadzone egzaminy zakończyły się sukcesem zdających, a nauczyciele wykazali się wysokim poziomem wiedzy merytorycznej, metodycznej oraz znajomością prawa oświatowego. W tym roku akty mianowania odebrało 54 nauczycieli.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.