bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2014
  • wyświetleń: 7331

Groźny pożar przy Komorowickiej

Dwanaście jednostek straży pożarnej gasiło w poniedziałek pożar budynku jednorodzinnego w Bielsku-Białej. Spaliło się wnętrze budynku wraz z wyposażeniem.

Pożar wybuchł przed godziną 15.00 w jednym z budynków jednorodzinnych mieszczących się przy ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej. Pożarem objęty był cały dom. Strażacy gasili pożar od zewnątrz podając wodę przez okna, gdyż nie było możliwości, aby wejść do środka budynku.

Pożar domu przy ul. Komorowickiej - 22.09.2014 · fot. OSP Komorowice Śląskie


Na miejsce wezwano dodatkowe jednostki straży. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem zastępów straży pożarnej o własnych siłach. Nikomu nic się nie stało.Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych. W związku ze znacznym zniszczeniem budynku za pośrednictwem Naczelnika Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego nawiązano kontakt z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, celem zapewnienia noclegu pięcioosobowej rodzinie spalonego budynku. Poszkodowana rodzina odmówiła zakwaterowania, nocleg zapewni im mieszkająca niedaleko rodzina. Przyczynę pożaru ustala policja.

Działania trwały od godziny 17.10. Poza jednostkami z państwowej straży pożarnej brały udział zastępy z OSP Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, Lipnik oraz Mazańcowice, a także służby współdziałające: policja i pogotowie energetyczne.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.