Wiadomości

  • 23 września 2014
  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 7344

BBbike jeszcze we wrześniu?

Prawdopodobnie jeszcze końcem tego miesiąca bielscy cykliści będą mogli skorzystać z BBike, czyli bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Właśnie trwają prace związane z montażem stacji, których w Bielsku-Białej będzie 12.

Oficjalne otwarcie rejestracji w systemie wypożyczalni jednośladów odbyło się podczas niedzielnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Na placu Ratuszowym Marcin Jeż - szef warszawskiej spółki BikeU odpowiedzialnej za instalację systemu w naszym mieście, zaprezentował model miejskiego roweru.

Obecnie prowadzone są roboty obejmujące przygotowanie fundamentów, na których znajdą się stacje. - Budowę stacji w wyznaczonych punktach Bielska-Białej zaczniemy w piątek 26 września, czyli bezpośrednio po oddaniu przez Miasto placów, na których mają być one postawione. Zakładamy, że roboty przebiegną zgodnie z planem. A już teraz bielszczanie mogą zarejestrować się w naszym systemie. Do tej pory uczyniło to blisko 50 osób - dodaje Marcin Jeż.

Montaż stacji rowerowych · fot. UM Bielsko-Biała


Popularne w ostatnich latach w Europie i w Polsce bezobsługowe wypożyczalnie rowerów są świetnym, ekologicznym i ekonomicznym uzupełnieniem miejskiej komunikacji.

- Rowery nie są zwykłymi modelami, które możemy kupić w sklepie. Najważniejszą ich cechą jest możliwość łatwego wypinania i oddawania do stacji. Rower możemy pożyczyć z dowolnej stacji i oddać go do dowolnej innej stacji. Specjalny skomputeryzowany system dba o autoryzację oraz rozliczenie czasu jazdy - czytamy na stronie firmy.

Jak informuje Urząd Miejski stacje będą gotowe przed 1 października, kiedy to zaplanowano uruchomienie systemu. Więcej szczegółów na stronie http://www.bbbike.eu.

KO / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj