bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2014
  • 24 września 2014
  • wyświetleń: 4190

Sarni Stok: Drzewko za surowce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Za nami:

W dniach 27 - 28 września w Centrum Handlowym Sarni Stok odbędzie się ekologiczna akcja „Drzewko za surowce”.

drzewko za surowce


„Drzewko za surowce” organizowane jest dwa razy w roku przez Fundację Ekologiczną „Arka” i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Na terenie parkingu centrum handlowego organizowana jest zbiórka surowców wtórnych, takich jak makulatura, puszki aluminiowe, butelki PET i szklane.

Każdy, kto przyniesie określoną ilość wymienionych surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek oraz jeden mały sprzęt AGD lub RTV) otrzyma sadzonkę drzewka lub kwiatka ogrodowego. Do rozdania będzie 5 tys. sadzonek drzew i 2 tys. sadzonek bratków.

Dodatkową atrakcją jesiennej edycji akcji będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, które odbędą się wewnątrz centrum handlowego. Podczas dwóch dni, dzieci będą wykonywać ozdoby i zabawki z surowców wtórnych. Młodsze dzieci będą mogły oddać się kolorowankom z ekologicznym przesłaniem lub wziąć udział w wielkoformatowej eko-grze planszowej.

Zbiórka surowców wtórnych odbędzie się na parkingu CH Sarni Stok w sobotę, 27 września w godzinach 09:00 - 17:00 oraz w niedzielę, 28 września w godzinach 10:00 - 17:00. Warsztaty ekologiczne dla dzieci odbędą się wewnątrz centrum w godzinach 11:00 - 17:00.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj