bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 2645

Ocieplono kolejną szkołę w mieście

Dobiegła końca modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 27 im. Janusza Kusocińskiego na osiedlu Słonecznym. Była to jedna z największych tego typu inwestycji w bielskich placówkach oświatowych. Wartość robót wyniosła 1,6 milona złotych.

W ramach prac ściany budynku zostały docieplone styropianem, wykonano nową elewację, przeprowadzono częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowano węzeł cieplny, wymieniono instalację centralnego ogrzewania, wykonano także instalację wentylacji mechanicznej na sali gimnastycznej. Został również docieplony strop nad salą gimnastyczną.

szkoła
Szkoła Podstawowa nr 27 po termomodernizacji · fot. UM Bielsko-BiałaTermomodernizacja została sfinansowana z budżetu gminy, a częściowo z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze do listopada potrwają natomiast prace związane z termomodernizacją największej bielskiej placówki oświatowej - Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Armii Krajowej na Osiedlu Beskidzkim. W obiekcie montowane są także kolektory słoneczne. W tym przypadku prace będą kosztować około 12 milionów złotych. W 85% zostaną pokryte ze środków unijnych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.