bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2011
  • wyświetleń: 2749

Bielsko w czołówce rankingu

Miasto Bielsko-Biała znalazło się w pierwszej piętnastce polskich samorządów w najnowszym rankingu opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Laury dla najlepszych zostały przyznane w trzech kategoriach: miasta, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Kapituła przy ocenie samorządów brała pod uwagę m.in. ich innowacyjność oraz wykorzystanie środków unijnych. Wśród miast na prawach powiatu, Bielsko-Biała uplasowało się na 13. miejscu w kraju, uzyskując 57,10 punktów.

Należy podkreślić, że Bielsko-Biała uzyskało najlepszą ocenę wśród wszystkich śląskich gmin notowanych w rankingu w kategorii "zarządzanie" (27,79 pkt.). Klasyfikacja potwierdza także bardzo dobrą kondycję bielskiej gospodarki, o czym świadczy najwyższy w województwie śląskim (bez gmin wiejskich) wskaźnik nowych podmiotów gospodarczych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców (11). W tegorocznym rankingu w kategorii miast na prawach powiatu zwyciężył Poznań.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.