Wiadomości

  • 1 września 2014
  • wyświetleń: 3764

Początek roku szkolnego

26148 uczniów powitało w poniedziałek nowy rok szkolny w bielskich szkołach. Po raz pierwszy naukę rozpoczynają także dzieci sześcioletnie.

szkoła, uczniowie, rozpoczęcie


Placówki oświatowe w naszym mieście zostały strukturalnie przygotowane na wypełnienie tego zadania. Przygotowania prowadzone były zarówno w obszarze organizacyjnym, jak i finansowo-remontowym. W efekcie, od 1 września naukę rozpocznie 730 dzieci urodzonych od stycznia do lipca 2008 r.

Jednym z elementów mających na celu przystosowanie palcówek do wymogów kształcenia dzieci sześcioletnich był realizowany rządowy program „Radosna szkoła”. Program ten dał szkołom możliwość utworzenia w obrębie ich terenu placów zabaw. Dzięki realizacji programu najmłodsi uczniowie nie będą tylko zamknięci w salach, ale podejmą także aktywność fizyczną w miejscach do tego przygotowanych. Specjalne podłoże amortyzujące upadki z wysokości pozwala dzieciom na bezpieczne prowadzenie różnych form zajęć ruchowych. Właściwe rozmieszczenie sprzętu pozwala na spokojną zabawę.

Program „ Radosna szkoła” pozwala dzieciom na płynne przejście z okresu dzieciństwa do okresu szkolnego. Szkoła nie kojarzy się im tylko z obowiązkiem, ale z miejscem w którym poprzez zabawę można nabywać nowe doświadczenia i umiejętności przydatne w późniejszej nauce.

Do placówek oświatowych na terenie Bielska-Białej będzie uczęszczać 26148 uczniów, w tym:

  • do przedszkoli - 4267
  • do szkół podstawowych - 8455
  • do gimnazjów - 4117
  • do szkół ponadgimnazjalnych - 9309


Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.