bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2833

Strefa buforowa wokół wysypiska?

Temat bielskiego wysypiska jest od dłuższego czasu "wałkowany" na sesjach rady miejskiej. Podczas ostatnich obrad radny Andrzej Gacek zaproponował, aby wokół wysypiska utworzyć strefę ochronną.

Reklama

Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, ze ciągle otrzymuje informacje od zdenerwowanych mieszkańców, którzy na co dzień muszą znosić odór bielskiego wysypiska.

- Moim zdaniem wszelkie działania mogą jedynie zmniejszyć uciążliwość, ale będzie ona wstępowała zawsze. Uważam za niezbędne wydzielenie strefy ochronnej wokół wysypiska. Czy utworzenie takowej strefy jest w planach naszego miasta? - rajca PiS-u pytał prezydenta Jacka Krywulta.

zgo bielsko
Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej - źródło bielskiego fetoru · fot. bielsko.info


Gospodarz miasta przyznał, że problem ciągle istnieje. Jacek Krywult tłumaczył - już nie po raz pierwszy - że miasto podejmuje szereg kosztownych działań, które mają doprowadzić do zmniejszenia uciążliwości.

- Wykonaliśmy cały szereg inwestycji - podczyszczalnie odcieków, rekultywację składowiska, w planach jest hermetyzacja kompostowni. W najbliższych dniach zapadnie decyzja o hermetycznym zamknięciu pryzm. To wszystko musi dać efekt, jednak musimy trochę poczekać - mówił Jacek Krywult.

Prezydent Bielska-Białej dodał również, że w innych miastach również borykają się z podobnymi problemami. - Żeby daleko nie patrzeć wystarczy jechać drogą krajową nr 1 w stronę Katowic. Czasem są takie momenty, że w samochodzie nie można wytrzymać - zakończył gospodarz stolicy Podbeskidzia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.