Wiadomości

  • 15 lipca 2014
  • wyświetleń: 3933

Zielone światło dla nowej komendy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podpisana została umowa na budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Wartość inwestycji to 79 milionów złotych. Nowa komenda gotowa będzie pod koniec 2017 roku.

Z uwagi na zbyt małą powierzchnię użytkową zajmowanego obiektu, policjanci z komendy miejskiej w Bielsku-Białej korzystają z pomieszczeń zlokalizowanych w budynkach w różnych dzielnicach miasta. Powoduje to utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu komendy oraz zwiększa koszty, z uwagi na konieczność częstych przejazdów pracowników pomiędzy poszczególnymi obiektami i dostarczania poczty służbowej.

umowa na budowę komendy
Umowa na budowę bielskiej komendy została podpisana w Katowicach · fot. KMP Bielsko-Biała


Stan techniczny użytkowanych obecnie budynków jest zły i wymaga ponoszenia bardzo dużych nakładów finansowych. Po przeprowadzeniu analizy funkcjonalnej i finansowej, podjęta została decyzja o budowie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Umowę na wykonanie dokumentacji technicznej zawarto we wrześniu 2013 roku. Po przeprowadzeniu aukcji elektronicznej rozstrzygnięto postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. W poniedziałek została podpisana umowa o wartości 79 milionów złotych z wykonawcą - Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego.

Na jej podstawie wybudowane zostaną:
  • obiekty kubaturowe,
  • dojścia, wjazdy, parkingi, drogi wewnętrzne i dwie wiaty nad parkingami,
  • kojce dla psów z wybiegiem,
  • uzbrojenie podziemne terenu: przyłącza mediów i sieci instalacji wewnętrznych,
  • ogrodzenie z bramami wjazdowymi i szlabanami, oznakowanie i nasadzenie zieleni.


komenda policji nowa
Wizualizacja nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Planowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu będzie wynosić prawie 11 tys. metrów kwadratowych. W jednostce będzie pełnić służbę 388 policjantów oraz 99 pracowników cywilnych. Planowany termin zakończenia budowy, to trzeci kwartał 2017 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.