bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2014
  • wyświetleń: 3286

Akademia zaprasza wolontariuszy

Od dwóch lat w Bielsku-Białej grupka młodych, odpowiedzialnych i kreatywnych osób pomaga dzieciom zdobywać sukcesy i uwierzyć we własne możliwości. Akademia Przyszłości zachęca do wstąpienia w swoje szeregi.

Akademia Przyszłości - "siostra" Szlachetnej Paczki - to ogólnopolski program Stowarzyszenia "Wiosna". Przez rok konkretny wolontariusz -tutor otacza opieką konkretne dziecko. Tutor nie wyręcza dziecka w rozwiązywaniu zadań, pokonywaniu trudności, ale dopinguje i mobilizuje, oferując pomoc tak, aby w przyszłości dziecko nie rozkładało bezradnie rąk, gdy pojawi się problem i umiało sobie poradzić z wyzwaniami codzienności.

akademia przyszłości
Akademia Przyszłości czeka na nowych wolontariuszy · fot. Akademia Przyszłości


Dzięki Akademii Przyszłości w całej Polsce niespełna 6 tys. dzieci otrzymało pomoc. Akademia działa w 23 miastach w całym kraju. W Bielsku-Białej w programie biorą udział 3 szkoły: Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 31. Prawie 40 dzieci może co roku liczyć na fachową opiekę.

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do 12. edycji Akademii Przyszłości. Jeśli podoba Ci się idea programu, lubisz wyzwania i pracę z dziećmi, jesteś studentem lub absolwentem przed 30. rokiem życia, zgłoś się na: www.zostantutorem.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.