bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2014
  • 18 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3842

Na rowery musimy poczekać

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

W połowie kwietnia miał zostać uruchomiony system rowerów miejskich. Niestety biurokracja, a konkretnie odwołanie firmy, która przegrała przetarg, zablokowało rekreacyjną inwestycję.

Na początku marca rozstrzygnięto przetarg na uruchomienie oraz obsługę Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych "BBbike". W postępowaniu przetargowym najlepszą cenę, około 1,5 mln złotych, złożyła firma BikeU z Warszawy. Drugi oferent, który swoją usługę wycenił na niespełna 3 mln złotych, odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej.

bbbike
Gdyby nie odwołanie, system wypożyczalni rowerów "BBbike" miał działać już 14 kwietnia · fot. BikeU


W ubiegłym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza przeprowadziła rozprawę. - Przesłuchiwane były obie strony, został ogłoszony werdykt, który nic nie zmienia, ale również nie pozwala wprowadzać tego systemu. Krajowa Izba Odwoławcza nakazała firmę, która wygrała przetarg, uzupełnienie dokumentacji - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Pisemny wyrok wraz z uzasadnieniem ma trafić do Urzędu Miejskiego dopiero po świętach. - Dopiero na tej podstawie będziemy mogli się zwrócić do firmy o uzupełnienie danych. A co dalej będzie? To Bóg jeden wie, bo jest duże prawdopodobieństwo, że firma, która przegrała przetarg, po raz kolejny się odwoła - dodaje rzecznik prasowy.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj